Hasznos tudnivalók leendő és már aktív pályázóknak

Írta: RollingConsulting
Dátum: október 19, 2016
Kategória: Hírek

A novemberi pályázati dömping előtt érdemes átvenni, hogy mire is vállalkozunk, ha vállalkozásunkkal pályázatot kívánunk benyújtani. Egy vállalkozás életében pályázati forrást igénybe venni fejlesztései megvalósításához jelentős elhatározás, így érdemes már a kezdeti fázisban felmérni, hogy mivel jár mindez.

Pályázatíróval, vagy egyedül?

Az etikus, szakmailag felkészült pályázatíró rendkívül nagy terhet vehet le a vállunkról, de ami ennél is fontosabb, olyan lehetőségekre és buktatókra tud rámutatni, melyekre a pályázatírásban tapasztalattal nem rendelkezők nem is gondolnának. Tudjon meg többet a témáról cikkünkből:

Miért érdemes pályázatíróval dolgozni?

Hogyan válasszunk megfelelő pályázatírót?

Amennyiben arra az elhatározásra jutottunk, hogy pályázatíró vállalkozás szolgáltatását vesszük igénybe pályázatunk benyújtása előtt, érdemes mérlegelni, hogy milyen szempontok alapján választunk. Jelenleg a piacon több száz, sőt, ezres nagyságrendű pályázatíró vállalkozás működik, ezért érdemes körültekintően választani. Tudjon meg többet a témáról cikkünkből:

Hogyan válasszunk pályázatírót?

A pályázatírás folyamata

A szakmailag felkészült pályázatírók kérésére (vagy kérés nélkül) ismertetik a pályázatírás teljes folyamatát, a várható határidőket, átfutási időket. Azonban ez elmaradhat, amikor a cél a pályázat minél korábban történő beadása, így más feladatok élveznek prioritást mindkét oldalról. Ezért célszerű tájékozódni a témában, hogy semmi se érhessen minket felkészületlenül. Tudjon meg többet a témáról cikkünkből:

A pályázatírás folyamata

Pályázatok benyújtása

Pályázók körében két általános, egymásnak ellentmondó tévhit terjedt el: 1) a pályázatokat mindenképpen az első napon be kell nyújtani; 2) a pályázatok folyamatosan nyitva vannak, így bármikor beadhatók, nem kell sietni. Ahhoz, hogy a pályázatok benyújtását időzíteni tudjuk, tisztában kell lennünk az egyes eljárásrendi szabályokkal is. Tudjon meg többet a témáról cikkünkből:

Pályázatok benyújtása – hogyan időzítsük?

Pályázatok megvalósítása – amire érdemes figyelni!

Az igazi munka azt követően kezdődik, hogy sikeresen elnyertük a támogatást. A támogatás elnyerése nem jelenti ugyanis a támogatás átutalását (kivételt jelent az előleg), először teljesítenünk szükséges a pályázatunkban leírtakat. A megvalósítás során pedig számos szabályra szükséges figyelni. Tudjon meg többet a témáról cikkünkből:

Pályázatok megvalósítása – Mire figyeljünk?

Pályázatok helyszíni ellenőrzése

Amennyiben magasabb összegű támogatást igényeltünk és nyertünk el, előbb-vagy utóbb projektünket a helyszínen is ellenőrizni fogja a Közreműködő Szervezet. A helyszíni ellenőrzés általában pályázatunk megvalósításának utolsó jelentős mérföldköve, ezért elengedhetetlen, hogy kellő felkészültséggel várjuk az ellenőröket. Tudjon meg többet a témáról cikkünkben:

Pályázatok helyszíni ellenőrzése – Mire figyeljünk?