GINOP-2.1.8-17 pályázat – 9+1 indok, hogy miért érdemes pályázni!

Írta: RollingConsulting
Dátum: október 25, 2017
Kategória: Hírek

Cikkünkben összegyűjtöttünk 9+1 indokot, hogy miért érdemes pályázni a várhatóan novemberben beadható GINOP-2.1.8-17 innovációs eszközbeszerzés pályázatra. A pályázat keretében 5-15 millió Ft közötti vissza nem térítendő támogatás igényelhető, a támogatás mértéke 50%.

Mint ismert, a jelenleg társadalmi egyeztetésen lévő GINOP-2.1.8-17 pályázat keretében innovációs eszközbeszerzések és szoftverbeszerzések támogatottak. Főbb tudnivalók a pályázatról:

  • Támogatható tevékenységek: innovatív beszerzések – új gépek, eszközök beszerzése, új szoftverek beszerzése
  • Támogatás összege: 5-15 millió Ft
  • Támogatás mértéke: 50%
  • A pályázat keretében olyan beszerzések támogatottak, melyek a vállalkozás termékeiben vagy eljárásaiban olyan változást eszközölnek, melyek a pályázó vállalkozás szintjén jelentenek technológiai innovációt.

GINOP-2.1.8-17 – Miért érdemes pályázni?

1) Nincs kötelező kölcsön – a támogatás vissza NEM térítendő!

Az elmúlt években általános trend lett, hogy a vissza nem térítendő támogatások mellett kötelezően szükséges volt felvenni visszatérítendő banki kölcsönt, ami sok pályázó kedvét elvette a pályázástól. A GINOP-2.1.8-17 pályázat esetében ilyenről azonban szó nincs, az igényelhető 50%-os támogatás vissza nem térítendő támogatás.

2) Enyhe kötelező vállalások

A innovációs eszközbeszerzés pályázat keretében NEM kötelező vállalás az árbevétel növelése, a személyi jellegű ráfordítások növelése, vagy a létszámtartás. Ezek a kitételek sok vállalkozást eltántorítottak korábban a pályázatok benyújtásától, hiszen sokan kockázatosnak találták sok évre előre rögzíteni ezeket a vállalásokat. Jelen pályázat esetében csupán a 2016-os év saját tőkéjének a támogatás legalább 50%-ával történő emelése, majd annak szintet tartása kötelező. De mit jelent ez a gyakorlatban? Íme egy példa:

  • Saját tőke 2016: 23.000.000 Ft
  • Projekt nettó költsége: 20.000.000 Ft
  • Vissza nem térítendő támogatás: 10.000.000 Ft
  • Ebben az esetben tehát 5 millió Ft-tal szükséges emelni a saját tőkét, mely így 28 millió Ft-ra nő.

3) Valószínűleg az utolsó lehetőség!

 A SZÉCHENYI 2020 programozási ciklus hivatalosan 2014-2020 között tart, azonban a rendelkezésre álló források nagy része már le van kötve, így a  GINOP-2.1.8-17 innovációs eszközbeszerzés pályázat lesz valószínűleg a vállalkozások utolsó lehetősége, hogy EU-s pénzt igényeljenek. Akik eddig tehát halogattak, kivártak, most pályázhatnak valószínűleg utoljára, így nem érdemes lemaradni.

4) Laza pályázati feltételek

A pályázatra pályázatot nyújthat be az a vállalkozás, aki:

  • 2016-ban rendelkezett legalább 1 fő alkalmazottal (átlagos statisztikai állományi létszám)
  • 2016. január 1-ét megelőzően alapította vállalkozást (tehát már rendelkezik 1 lezárt, teljes üzleti évvel)
  • Árbevétele legalább 10 millió Ft

Nem szükséges tehát kifejezetten magas árbevétel ahhoz, hogy pályázatot nyújthassunk be, így azok előtt a vállalkozások előtt is megnyílt a lehetőség, akik korábban nem tudtak elegendő méretű projektekkel elindulni.

5) Könnyen teljesíthető pontozási rendszer

A GINOP-2.1.8-17 pályázathoz tartozó pontozási rendszer során maximum 100 pontot lehet elérni. Könnyítés a vállalkozásoknak, hogy ebből a 100 pontból nem 50 vagy 55, hanem csak 40 pont elérése szükséges ahhoz, hogy indulhassanak a pályázaton. Ennek egy jól működő, stabil cég könnyen meg tud felelni.

6) Nincs közbeszerzés!

A közbeszerzési törvény módosítása, annak pályázókra való kiterjesztése sok vállalkozást riasztott el a pályázástól az elmúlt időszakban, azonban a GINOP-2.1.8-17 innovációs eszközbeszerzés pályázat esetében nincs közbeszerzési kötelezettség, ugyanis a maximális igényelhető támogatás 15 millió Ft – közbeszerzési kötelezettség pedig csak 40 millió Ft igényelt támogatás felett állhat fenn.

7) Egyszerű – és várhatóan gyors – elbírálás

A pályázatok egyszerűsített kiválasztási eljárásrend alapján kerülnek elbírálásra, folyamatos értékelés keretében. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a minimális 40 pontot elérő vállalkozások is bátran benyújthatnak támogatási kérelmeket, hiszen az elbírálás folyamatos, így számít a beérkezési sorrend. Célszerű tehát minél gyorsabban benyújtani a pályázatokat. A pályázatok elbírálása pedig valószínűleg nem fog sokáig elhúzódni, hiszen jövőre választások lesznek, így várható, hogy még tavasszal eredmények születnek.

8) 75% előleg igényelhető!

Az innovációs eszközbeszerzés pályázat keretében az igényelhető maximális előleg (többszöri elszámolás esetén) akár a támogatás 75%-a is lehet. Ez jelentősen megkönnyíti a vállalkozások számára a projektek megvalósítását, pénzügyi megvalósíthatóságát.

9) Szoftverek is beszerezhetők önállóan!

Bár eszközbeszerzés pályázatként hivatkozunk elsősorban a pályázatra, azonban akár szoftverek is beszerezhetők önállóan, ami ritkán lehetséges. Azok a vállalkozások tehát, akiknek csupán ilyen fejlesztési terveik vannak, és a szoftver(ek) beszerzésre vállalati szinten innovációt jelent számukra, benyújthatnak pályázatot.

Frissítés: a pályázat módosítását követően szoftverek beszerzése önállóan nem támogatható, csupán abban az esetben, ha eszközbeszerzés is a projekt részét képezi.

+1 Azok is pályázhatnak, akik korábban nem!

Az elmúlt időszakban főleg a termelő-gyártó vállalkozások nyújthattak be pályázatot hasonló konstrukciókra, azonban a GINOP-2.1.8-17 innovációs eszközbeszerzés pályázatra más tevékenységet végző vállalkozások is pályázhatnak. A teljesség igénye nélkül:

  • Fogorvosok
  • Állatorvosok
  • Építési vállalkozók, kivitelezők, tervezők
  • Műszaki tanácsadók, szaktanácsadók
  • Hulladékgazdálkodók
  • Nyomdák, sokszorosítók
  • IT kiszolgálók, szolgáltatók
  • Szállítással foglalkozó vállalkozások
  • Kutatás-fejlesztést végző vállalkozások

A támogatható tevékenységi körök listája letölthető itt: TEÁOR lista

Pályázati portfólió letölthető itt: GINOP-2.1.8-17 pályázat portfólió

Összefoglalva, a pályázat benyújtása mellett számos nyomos érv szól. Nem véletlenül tartják a GINOP-2.1.8-17 pályázatot sokan az év slágerpályázatának, melyre várhatóan nagy lesz a jelentkezés, így a beérkezési sorrend, tehát a pályázatok minél hamarabb történő beadása sokat fog számítani.

Pályázzon most!

Kérje ajánlatunkat pályázatírási szolgáltatásunk kapcsán! Ehhez töltse ki és küldje be rövid adatkérőnket. Vállalkozása adatai alapján tanácsadóink egyedi elemzést készítenek pályázati lehetőségeiről, melynek eredményeiről 48 órán belül tájékoztatjuk.

1. Cégadatok









2. Beruházási adatok



3. Beruházási tervezett célja


 



Igen