GINOP-1.2.1-16 pályázat: Hamarosan eredmény születik?

Írta: RollingConsulting
Dátum: augusztus 8, 2017
Kategória: Hírek

Egyes információk szerint a pályázó vállalkozók hamarosan kézhez vehetik a támogatói döntést pályázatukkal kapcsolatban, tehát újabb eredmények születnek a régóta várt GINOP-1.2.1-16 és a VP pályázatok esetében. A hamarosan beadható képzés és gazella pályázatokkal kapcsolatban is fejlemények várhatók.

A Portfolio.hu napokban megjelent cikke nyomán hamarosan eredményt kaphatnak a Vidékfejlesztési Program keretében megjelent VP-3-4.2.1-15  kódjelű, mezőgazdasági termékek értéknövelését célzó felhívásra pályázók.

GINOP-1.2.1-16 eredmények

Ezen felül a népszerű kapacitásbővítés pályázat, a GINOP-1.2.1-16 pályázat eredményeit is közzétehetik augusztus végén, szeptember elején. A pályázat „kistestvérének számító” GINOP-1.2.2-16 felhívás eredményeit már több szakaszban kihirdették és hirdetik folyamatosan, azonban a GINOP-1.2.1-16 pályázat esetében a januári beadási hullám óta még nem született eredménye, így az elbírálás átfutási ideje (augusztus-szeptemberi hirdetést feltételezve) 7-8 hónap lesz.

Ahogy korábban megírtuk, a GINOP-1.2.1-16 pályázat keretösszege eredetileg 18 milliárd Ft volt, melyet 48 milliárd Ft-ra emeltek, a beérkezett támogatási kérelmek száma 1136 db, így 3,72-szörös túljelentkezésről beszélhetünk.

Egyéb GINOP pályázatok

A cikk említést tesz még arról is, hogy a várva várt képzés pályázatok megjelenése szeptember vége, október eleje lehet. Ez mind a VEKOP, mind pedig a GINOP pályázatokra érvényes megállapítás lehet.

További érdekesség, hogy a cikk említést tesz a GINOP-1.2.7-17 Gyors növekedésű (gazella) vállalkozások komplex fejlesztéseinek támogatása c. pályázatról is. A pályázat keretében legalább 500 millió Ft árbevételt elérő vállalkozások pályázhatnak komplex kapacitásbővítő beruházásaik megvalósítására. A Portfolio.hu által megszólaltatott szakértő szerint a pályázat feltételrendszerének lazítása javallott, ugyanis a jelenlegi feltételek mellett alacsony lesz a pályázói kedv. Ezzel a megállapítással egyetértünk, ugyanis a pályázat feltételrendszere több helyen is ellentmondásos és szigorú:

  • Korábbi nyertes K+F pályázatra plusz pont kapható, ami helytálló, azonban a pontozási rendszerben összesen három alkalommal is szerezhető nyertes K+F pályázatra plusz pont, ami túlzó
  • A pontozási rendszerben pont szerezhető olyan nyertes pályázatok meglétére, melyek még meg sem jelentek, például a feljebb említett képzés pályázatokra – logikus, hogy amennyiben a vállalkozás még be sem adhat képzést támogató pályázatot, így az nyertes képzés pályázatra járó plusz ponttal sem számolhat. Mivel a GINOP-3.2.2 és a GINOP-3.2.6 esetében is szerezhető plusz pont hasonlóan (előbbinek még nincs eredménye, utóbbi nem beadható), így nehezen tervezhetnek a pályázó vállalkozások, hiszen a 100 pontból szükséges elérniük a minimális 50 pontot.
  • Összességében azok a vállalkozások, akik nem rendelkeznek nyertes K+F pályázattal, vagy nyertes GINOP-3.2.2 és GINOP-3.2.6 és képzés pályázattal (mellyel nem is rendelkezhetnek), jelentős pontoktól esnek el.

Forrás: Portfolio.hu